A különböző színű LED-fénysugarak más és más szinten, módon hatnak a bőrre. A két leggyakrabban alkalmazott szín a vörös és a kék, de emellett a szivárvány szinte minden színét megtalálhatjuk az egyes LED-fényterápiás eszközökben.
Vörös: Azért ez az egyik legnépszerűbb szín, mert ennek a legnagyobb a behatolási mélysége, így nagyon hatékonyan tudja serkenteni a kollagénszintézist. Ezért elsősorban bőrfiatalító, feszesítő hatása miatt alkalmazzák, de fokozza a keringést, segíti a sebgyógyulást és a bőrsejtek regenerációját is.
Kék: Nem hatol annyira mélyre, mint a vörös, de rendkívül jó antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően a problémás, pattanásos, aknés bőr kezelésében nagy sikerrel használható.
Zöld: A pigmentfoltok csökkentésében, halványításában jeleskedik, valamint nyugtatja az irritált, kipirosodott bőrt.
Sárga: Rendkívül jól serkenti a nyirokáramlást, fokozza a bőr oxigénfelvevő képességét, valamint a kollagén és elasztin rostok termelődését. Ezeknek köszönhetően sokkal simább, üdébb, puhább bőrképet kapunk.
Lila: A piros és kék fény hatásait egyesíti. Kiválóan gyógyítja a gyulladásos, aknés bőrtüneteket, gyorsítja a sejtmegújulási folyamatokat, halványítja a hegeket. Ekcéma kezelésére, karbantartására elengedhetetlen kombináció.
Narancssárga: A fakó, fáradt, szürkés bőr legjobb ellenszere, a narancssárga LED-fény ugyanis azonnal fokozza a bőr ragyogását, vitalitását, üdeségét.
Világoskék: Az elpattant hajszálerek, seprűvénák kezelését hatékonyan támogatja a pirosság, gyulladás, irritáció csökkentésével. Az érzékeny, allergiára hajlamos bőr számára az egyik legjobb választás.
Fehér: Fokozza a szövetek anyagcseréjét, anti-aging és bőrfeszesítő hatása a legjelentősebb.
Legyen szó bármelyik színről, a sejtanyagcsere, a vérkeringés és nyirokáramlás fokozása, az erek rugalmasságának növelése, a sebgyógyulás gyorsítása, valamint a kollagén- és elasztin- szintézis aktiválása mindegyikre jellemző.
A vörös és a közeli infravörös fények
Érdemes kiemelni a látható vörös és a már nem látható színtartományba eső, közeli infravörös fényeket, mert tanulmányok ezrei készültek róluk, kiemelve az emberi bőrre gyakorolt jótékony hatásaikat. Mindkettő bioaktív, azaz hatnak a sejtek működésére.
A látható fényspektrum legmagasabb hullámhosszú (kb. 600-750 nm) fénye a vörös. Míg a közeli infravörös túl van a látható tartományon (kb. 750-1400 nm hullámhosszú).
A vörös és a közeli infravörös jótékony hatásai közé tartoznak:
- fokozzák a sejtanyagcserét, elősegítik a sejtenergia (ATP) termelődését
- segítik a sejtek regenerációját
- gyorsítják sebek gyógyulását
- elősegítik bőrfeszesítést, a bőr rugalmasságának növelését
- stimulálják a sejtek osztódását, új sejtek képződését
- az infravörös melegítő hatása közismert
Sejtek szintjén mind a vörös, mind a közeli infravörös fény a mitokondriumban (a sejtek energia előállító és elraktározó része) képes stimulálni az elektronok foszforizálódását, ezáltal elősegítve a sejtenergia (ATP) termelődését. Gyorsítják a sejtregenerációt és a sejtanyagcserét.
A bőr tekintetében rendszeres alkalmazásuk elősegíti a bőrfeszesítést, a rugalmasság növelését (elasztin és kollagén termelődés fokozásával). Ránccsökkentő, anti-aging hatásúak.
Számos alakformáló készülék tartalmaz vörös LED fényterápiákat, hiszen segítik a cellulit kezelését és a zsírcsökkentést.
További cikkjeink a LED fényterápiákról
LED fényterápiát tartalmazó legnépszerűbb készülékeink
A LED fényterápia működéséről részletesebben olvashat készülékeink technológiai leírásaiban.